0

Poradnik#2 – Jak zdobyć autograf listownie

Listowne zdobywanie autografów gwiazd, celebrytów i sportowców

Listowne prośby o autograf to chyba najskuteczniejszy sposób pozyskania grafu od naszej ulubionej gwiazdy. Wystarczy znać prywatny adres gwiazdy.

Generalnie chyba każdy fan rozumie ten ból gdy po przestudiowaniu grafiku naszej ulubionej gwiazdy okazuje się, że nie planuje ona przyjechać do naszego miasta lub miejscowości w najbliższym czasie. Dochodzimy wtedy do takiej smutnej sytuacji, że My chcemy od niej autograf, ale gwiazda nie chce do nas przyjechać…
jak sobie poradzić z takim problemem?
Nie ma nic prostszego wystarczy napisać do takiego celebryty list.

Jak napisać list do gwiazdy?

Przede wszystkim przed rozpoczęciem pisania listu należy zebrać wszystkie potrzebne materiały żeby później nie latać i nie szukać. Wymieniam to co będzie nam potrzebne na 100%:
1.Adres prywatny (lepiej) lub adres biura/klubu czy agenta naszego idola.

2.Koperta na list + znaczek pocztowy – Najlepiej własnoręcznie przyzdobiona

3.Koperta zwrotna

4.Międzynarodowy kupon pocztowy na odpowiedź lub po prostu drugi znaczek pocztowy.

5.Trochę chęci i samozaparcia 😉

Teraz przechodzimy to kolejnej części czyli do pisania naszego listu. Zdecydowanie polecam pisać listy ręcznie, ale jeżeli faktycznie nie macie absolutnie żadnych zdolności kaligraficznych to możecie oczywiście napisać taki list na komputerze.

znaczki pocztowe umożliwiają dotarcie paczki na wskazany prywatny adres gwiazdy.

Kilka wskazówek dotyczących samego pisania prośby o autograf:

1. List powinien być zrozumiały dla odbiorcy listu. Nie piszemy listu w języku polskim do celebryty czy sportowca w USA, bo z pewnością nas nie zrozumie. Czego konsekwencja będzie to, że raczej nam nie odpowie. Oczywiście jeżeli nie znamy francuskiego czy hiszpańskiego to możemy próbować pisać po angielsku i w 80% przypadków wszystko będzie ok, bo większość gwiazd zna bardzo dobrze język angielski.

2. W przypadku pisania do gwiazd z polski starajcie się załączać zaadresowaną kopertę zwrotną z już naklejony znaczkiem. Ułatwia to zdecydowanie gwiazdą życie. Lizanie kilkudziesięciu znaczków każdego dnia raczej nie jest przyjemne.
W przypadku listów zagranicznych powinniśmy skorzystać z Międzynarodowych Kuponów na Odpowiedź – IRC (kosztuje ok. 5zł w zależności od kraju).

3.Warto pisać krótko zwięźle i na temat. Niektórzy sportowcy jak np. Ronaldo dostają ok. 20-30 listów dziennie więc nie dziwota, że naprawdę mają problem z przeczytaniem i odpisaniem na wszystkie. Szczególnie jak nie są wysyłane na adres prywatny tylko na adres klubu. Tu wracamy do tego co już pisałem, dużym atutem jest pisanie takich listów odręcznie dzięki czemu sprawiamy wrażenie, że naprawdę nam zależy na tym żeby dana gwiazda nam odpisała.

4.Generalnie zasada jest taka, że im więcej czasu i pracy włożymy w napisanie listu do gwiazdy i przyozdobienie go tym ta cała praca bardziej nam się opłaci. Często można usłyszeć albo nawet spotkać osoby, które napisały ciekawy poruszający list do swojego idola, a ten w podziękowaniu za włożony trud i pracę w list odesłał nie tylko autograf, ale np. Zaproszenie na koncert czy mecz. Warto więc po prostu się starać.

5.Ostatni punkt i w mojej ocenie bardzo ważny.
Do swojego listu powinniście załączać zawsze fotografie swojej gwiazdy ewentualnie nawet jakiś gadżet czy w skrajnych przypadkach koszulkę czy coś w tym stylu.
Zwiększa to zdecydowanie szanse na to, że dostaniemy oryginalny podpis naszego idola, a nie nadruk z klubu piłkarskiego.

Przykład 😉

Koszulka z autografami to częsty atut sportowców. Warto prosić ich o to przez prywatny numer telefonu.

Koszulka z autografami reprezentacji Polski

Jeżeli chodzi o adresy gwiazd i celebrytów to znajdziecie je albo na tej stronie w odpowiednim dziale, a jeżeli chcecie adres do klubu lub do menadżera gwiazdy to zapraszam na ich oficjalną stronę internetową.

Jeżeli macie jakieś pytania to zapraszam do zadawania ich w komentarzach.

 

Pozdrawiam

Bartek

Bartek

Prywatnie jestem zapalonym fotografem oraz zbieraczem autografów. Mogę pochwalić się jedną z większych polskich kolekcji autografów gwiazd z całego świata. Postanowiłem, że w wolnych chwilach będę dzielił się z wami swoją wiedzą zdobytą przez lata pracy z gwiazdami i celebrytami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *